22 lipca 2014

Nowe ZOO w Poznaniu - z wizytą u Misia


Jak co roku w wakacje wybieramy się z dziećmi do Nowego ZOO w Poznaniu.  Duży teren, porośnięty drzewami  świetnie nadaje się na wspólne spędzenie czasu, podczas podglądania zwierzaków. Lubimy też zabierać koce, prowiant i rozsiąść się gdzieś na polance.
Poznańskie ZOO coraz bardziej się rozrasta. Z roku na rok przybywa nowych zwierząt i obiektów co bardzo nas cieszy.

W roku 2009 miało miejsce uroczyste otwarcie słoniarni, rok temu do ZOO przeprowadziły się trzy niedźwiedzie brunatne, które do tej pory nie miały styczności ze swoim środowiskiem naturalnym.

W Nowym ZOO zobaczymy też tygrysy, wielbłądy, zebry, żyrafy, wiele drapieżnych mniejszych kotów, zwierzęta nocne, tapiry, nosorożce i wiele wiele innych zwierzaków.

W ogrodzie zoologicznym kursuje kolejka, która ma na swej trasie 5 przystanków. Można wsiadać na dowolnych z nich. Kolejka kursuje bezpłatnie i jest ogromnym udogodnieniem w przypadku wyprawy do ZOO z małymi dziećmi.


Grzebcio w ZOO był pierwszy raz. Całość zwiedził jeżdżąc w spacerówce. Nie nachodził się zbyt długo ;) Jestem jednak pełna podziwu dla Żaby, która podczas spacerów po wsi po kilku krokach narzeka na bolące nogi a tym razem przeszła 7 km! Podejrzewam jednak, ze to zasługa jej przyjaciółki, z którą dzielnie dotrzymywały nam kroku :)


Niestety tym razem tygrysy widziałyśmy tylko z daleka (zdjęcie wyżej robione z dużym zoomem), dwa lata temu udało nam się zobaczyć je z bardzo bliska, ponieważ jeden z nich przechadzał się w tę i z powrotem tuż przy szybie oddzielającej wybieg od zwiedzających.Kilka dni temu do Nowego ZOO przyjechał kolejny mieszkaniec - samiec żyrafy o wdzięcznym imieniu Lipton. Nie mam pojęcia czy na zdjęciu udało mi się uchwycić właśnie jego, ale był tak blisko, że trudno było mu odmówić pstryknięcia fotki.


Najwięcej radości sprawiły dzieciom kaczki, które w momencie gdy zauważyły nas w pobliżu wyszły na brzeg i domagały się naszych rogalików mlecznych!Największą jednak atrakcja okazały się niedźwiedzie brunatne :) Dzieciaki były nimi zachwycone. Nawet Grzebcio patrzył z zaciekawieniem na wylegującego się wielkiego MISIA. A Miś jak to Miś bardzo chciał być chyba oglądany bo zmieniał co rusz pozycję jakby czekając na oklaski :)


Wycieczkę do Nowego ZOO polecamy bardzo serdecznie, również tym, którzy w Poznaniu będą tylko przejazdem na chwilę. Warto tam zajrzeć i móc z bliska obejrzeć dzikie zwierzęta nierzadko uwolnione z rąk ludzi, którzy ograniczali im wolność np. trzymając je w ciasnych klatkach a wypuszczając tylko na występy cyrkowe.

Informacje praktyczne

CENNIK:
Ceny biletów obowiązujące od marca do października

bilety wstępu dni powszednie
normalny 15 zł
ulgowy       8zł
rodzinny    35zł         
bilety wstępu w soboty, niedziele, święta
normalny 20 zł
ulgowy 10 zł
rodzinny 50 zł


GODZINY OTWARCIA:
od listopada do lutego w godz. 9 - 16 (kasa 9 -15)
Słoniarnia czynna od 10 - 14
Słoniarnia w weekendy i święta czynna od 10 - 15

marzec i październik w godz. 9-17 (kasa 9-16)
Słoniarnia czynna  od 10 - 16

od kwietnia do września w godz. od 9 - 19 (kasa od 9-18)
Słoniarnia czynna od 10 do 18


KOLEJKA NA TERENIE NOWEGO ZOO:
Przejazd kolejkami poruszającymi się po terenie Nowego ZOO jest bezpłatny.
(nie dotyczy kolejki ,,Maltanka" należącej do MPK).

Kolejka kursuje:
marzec                                 w godzinach 10-15
kwiecień - sierpień              w godzinach  10 - 18
wrzesień- październik         w godzinach 10 - 15
 
                      
Od listopada do lutego - kolejka kursuje w zależności od warunków atmosferycznych


Dojazd 

Do Nowego ZOO dojechać można linią autobusową mpk nr 84. Autobus odjeżdża z Ronda Rataje, przez Rondo Śródka do Nowego ZOO.

Rozkład jazdy - linia 84 

2 komentarze:

  1. A kiedy dokładnie byliście w Zoo? My odwiedziliśmy je w ostatnią środę :) byliśmy po raz pierwszy i na pewno wrócimy bo jest tam pięknie, a poza tym tygrysy się schowały i nie chciały się pokazać. A słoniarnia jest super! Zwierzaki mają naprawdę duuuużo miejsca.

    OdpowiedzUsuń