7 lipca 2014

Przenieśmy się w świat podań i legend z całego świataKilka tygodni temu zakończyła się nasza przygoda pt. W 7 bajek dookoła świata zorganizowana przez Kasię z Projekt : Człowiek. Przez 7 tygodni podróżowałyśmy z Żabą po siedmiu kontynentach zwiedzając różnorakie zakątki naszej ziemi i poznając opowieści z dalekich krain.


Zestawienie
Największy niedosyt czułyśmy po tygodniu z Europą. Nie spodziewałam się, że właśnie nasz kontynent tak bardzo nas zaciekawi. Tak wiele legend, podań i baśni wiąże się z krajami mieszczącymi się w Europie, że trudno zebrać je w jedną całość.
Z pomocą przyszła nam Grupa Wydawnicza Publicat, od którego uczestniczki projektu "W 7 bajek dookoła świata" otrzymały dwie niesamowicie wpisujące się w nasze zainteresowania książki.

Baśnie Europy oraz 50 najpiękniejszych opowieści dostałyśmy w pierwszej paczce.
Ilustracje i dobór bajek bardzo nam się spodobał. Książki w miękkiej oprawie ale solidnie wydane. Okładki nie są cienkie jak to często się zdarza.Nie był to jednak koniec niespodzianek od wydawnictwa Papilon. Kilka tygodni później otrzymałyśmy jeszcze jedną bardzo bardzo dziewczyńską książkę :) Fancy Nancy. Różowa, brokatowa z mnóstwem falbanek i koralików taka jest książka i taka jest też Nancy, główna jej bohaterka. Myślę, że właśnie dlatego od razu przypadła do gustu Żabie.
A pikniki z Fancy Nancy są niezwykle urocze i niebywale wyjątkowe :)
 

Dziękujemy serdecznie grupie wydawniczej Publicat za wspaniałe pozycje książkowe. Zajęły zaszczytne miejsce na naszym regale obok Martynek, Elmerów i innych skarbnic odkrywanych codziennie od nowa :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz