21 stycznia 2015

5 rzeczy, które w sobie doceniam - dzień 3Trudny temat. Polacy nie potrafią mówić o swoich zaletach. Bo nie wypada się chwalić. Wielu z nas ma niskie poczucie własnej wartości. Nie umie docenić rzeczy, które są dobre. To błąd, bo w ten sposób pogrążamy się w twierdzeniu o tym jacy to jesteśmy beznadziejni.
Ula dziękuję za ten temat :) Oprócz wad, które mam i tez otwarcie się do nich przyznaję, muszę wspomnieć też o tym co uważam za swoje zalety.

1. Optymizm - w dzisiejszych czasach, wśród ludzi, którzy cały czas narzekają na swój byt, na pecha i zły los, myślę, ze optymizm jest wspaniałą zaletą. Owszem, że i mnie przydarzają się trudne chwile. Nie zawsze jest różowo i cudownie. Ja jednak w każdej sytuacji widzę promyk nadziei i trzymam się go kurczowo. Nie potrafię myśleć w czarnych barwach. Zawsze znajdę jakąś dobrą stronę danej sytuacji.

2. Uczciwość - bo taki powinien być każdy człowiek. Nie cierpię gadania za plecami, kombinowania i oszustwa.

3. Zorganizowanie z lekką pedanterią - potrafię naprawdę dobrze zorganizować czas, wyjazd. Wszystko mam poukładane, na miejscu, tak bym nie musiała biegać i szukać. Obce mi jest wracanie do domu po ujechaniu kilku kilometrów po to by sprawdzić czy wyłączyłam kuchenkę ;) Pedanteria nie jest chorobliwa, a teraz kiedy dzieciaki opanowały dom trudno mieć wszystko ułożone pod linijkę, ale staram się by panował porządek.

4. Poczucie humoru - nie każdemu ono pasuje, bo jest z lekka angielskie ;) Jest kilka osób w gronie znajomych, którzy moje żarty przyjmują zbyt emocjonalnie. Ja jednak nauczona ich reakcji po prostu nie żartuje w ich towarzystwie ;)

5. Wrażliwość, empatia - jestem czuła na krzywdę innych. Nie raz wzruszam się kiedy oglądam reportaże o pokrzywdzonych przez los ludziach. Chciałabym wszystkim pomóc, pocieszyć. Chętnie włączam się w charytatywne działania.


--------------------------------------------------------------------------------
wpis powstał w ramach wyzwania blogowego 

http://www.senmai.pl/

2 komentarze:

  1. Też mam charakterystyczne poczucie humoru, które żadko kto rozumie :)

    OdpowiedzUsuń