9 stycznia 2015

Rozkoszna książka nie tylko o miłości


Jeżeli myślicie, że w naszym domu czyta się tylko książki dla dzieci to jesteście w błędzie ;) Bardzo lubię czytać a książki same w sobie są dla mnie czymś bardzo wyjątkowym. Każda zajmuje ważne miejsce. Kiedy sprzątam na regale zajmuje mi to dużo czasu. Przekładam każdą pozycję, oglądam, gładzę i równiutko układam z powrotem na półce. Od największej do najmniejszej :) To taka moja mała fanaberia.
Uwielbiam zapach druku i twarde oprawy - ot dziwaczka :)


Książka, o której chcę Wam dziś opowiedzieć twardej oprawy nie ma, ale coś mnie tknęło kiedy ją zobaczyłam (może tej uroczy świński ryjek?) i natychmiast kupiłam.
Tytuł "Rozkosze Emmy" może sugerować miłosną, romantyczną czy wręcz erotyczną fabułę. Z każdą przeczytaną stroną widzimy jednak, że autorka Claudia Schreiber wprowadza nas w świat przepełniony samotnością i bólem, opisując je jednak z dużą dawką humoru i ironii.


W "Rozkoszach" znajdziemy wątek miłosny, nawet lekko erotyczny, ale próżno szukać tutaj wydumanych i romantycznych opisów, ponieważ główna bohaterka książki - Emma jest kobietą silną, twardą i niezależną.
Od lat prowadzi podupadające gospodarstwo hodując w nim kury, krowy i świnie. Utrzymuje się ze sprzedaży produktów otrzymanych z owych zwierzaków. Świnie osobiście zarzyna i przerabia na kiełbasy. Podczas uboju stosuje pewien występek, który jak twierdzi sprawia, że jej kiełbasy są jedyne w swoim rodzaju, bo szczęśliwe.
Gdy dowiaduje się, że jej gospodarstwo ma być zlicytowane, zupełnie przypadkiem na jej drodze pojawia się Max, mężczyzna bardzo poukładany, pracujący w warsztacie samochodowym, który ukradł swojemu wspólnikowi pieniądze, po tym jak dowiedział się, że jest śmiertelnie chory i zostało mu niewiele czasu. Ów pieniądze chce wydać na podróż do Meksyku i tak umrzeć w pięknych okolicznościach przyrody. Niestety kiedy Max zmierza na lotnisko, jego samochód ulega wypadkowi i dziwnym trafem ląduje na terenie posiadłości Emmy.
Kobieta opatruje jego rany a w rozbitym samochodzie znajduje reklamówkę z pieniędzmi. 
Czy Emma odda Maxowi znalezisko? Czy Max zostanie u niej na dłużej, czy może jak najszybciej będzie chciał dostać się do Meksyku? 
Zakończenie książki wprawia w chwilowe osłupienie, ale wybór jakiego dokonuje Emma wydaje się jak najbardziej słuszny.

Tytuł : Rozkosze Emmy
Autor : Claudia Schreiber
Wydawnictwo : Świat Książki

Na podstawie książki nakręcono film o tym samym tytule. 
Zwiastun możecie podejrzeć tutaj :)
3 komentarze:

  1. Ja oststnio mam wrażenie że czytam tylko książki dla dzieci

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio udaje mi się wieczorami poczytać coś dla dorosłych to może się skuszę

    OdpowiedzUsuń
  3. hmm ciekawa książka, ciekawe dlaczego akurat świnka na okładce :D

    OdpowiedzUsuń