30 lipca 2015

W zaczarowanym ogrodzie......


Byliśmy w miejscu, które krzyczy kreatywnością. 
Byliśmy w miejscu gdzie ożywa fantazja i marzenia. 
Byliśmy w Zaczarowanym Ogrodzie.....
Mieści się w centrum Poznania, ale jest miejscem cichym i spokojnym. 
Co sprawia, że to miejsce jest tak wyjątkowe? 
Posłuchajcie i zobaczcie......


W podwórzu jednego z domów w centrum miasta, w którym mieści się siedziba Fundacji Serdecznik, w każdy wtorek i czwartek lipca odbywały się zajęcia tematyczne dla dzieci z dwóch przedziałów wiekowych. Starszaki spotykały się we wtorki popołudniami. Młodsze dzieci w czwartki pół godziny po 12. Na zajęcia był wstęp wolny.


Każde magiczne spotkanie było realizowane wg. ustalonych tematów. Czytanie książek było myślą przewodnią, jednak to zajęcia kreatywne wzbudzały największy entuzjazm. 
Tworzenie własnych papierowych chmur, które następnie zawisały na magicznym książkowym drzewie oraz poznawanie tajemnicy tęczy i jej kolorów niesamowicie rozbudzały kreatywność dzieciaków.
Wyobraźcie sobie tę ogromną radość kiedy Grzebcio i Żaba bezkarnie zanurzali swoje łapki w farbach i piance do golenia. Widok bezcenny!
Chmurkowo - tęczowe szaleństwo spowodowało, że w kolejny czwartek znów całą ferajną udaliśmy się do Zaczarowanego Ogrodu. I nie zawiedliśmy się i tym razem.
Dzieciaki przeistaczając się w smutne i wesołe, mokre i suche, chude i grube misiaki dowiedziały się czym są przeciwieństwa. 
 
Tworzenie własnych przeciwstawnych misiów, okazało się nie lada wyzwaniem. Zdarzały się bowiem takie, którym potrzebna była pomoc w postaci załatanego brzucha.


 
Nie przeszkadzało to jednak w iście piknikowej atmosferze :) Misiaki z pełnymi brzuchami miały bowiem o wiele więcej energii i zapału artystycznego. 

Szczerze mówiąc nie spodziewałam się po tych spotkaniach wiele, gdyż miałam okazję uczestniczyć z dzieciakami w różnych tego typu aktywnościach, nie zawsze zorganizowanych z pomysłem.
Muszę jednak przyznać, że Zaczarowany Ogród i dziewczyny prowadzące zajęcia wiedzą co to fantastyczna zabawa. Zajęcia ciekawe, edukacyjne, śmieszne, zaczarowane, kreatywne a nawet całkiem szalone. 
Polecamy z czystym sumieniem!

5 komentarzy:

 1. UUUUU! fantastyczne miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz dopiero kliknęłam w to miejsce i widzę, że....to jest w Poznaniu!!! czyli idealnie dla nas :) tylko nie wiem czy w sierpniu tez będa takie zajęcia......

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety w sierpniu już nie będzie zajęć. Ponoć mają być w przyszłym roku :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. jestem zachwycona! sama bym sie tak z chęcią pobawiłą!

  OdpowiedzUsuń
 5. Na tego typu zajęcia chodziłyśmy kiedyś do biblioteki ale szczerze muszę przyznać że nie da się ich porównać z tymi... Kolorowo, kreatywnie, na świeżym powietrzu... Super :-)

  OdpowiedzUsuń