11 stycznia 2015

Kryminały na zakończenie tygodnia
Ostatni dzień Tygodnia z książką. Dzięki Ilonka za to wyzwanie. Zmobilizowałam się żeby pisać coś codziennie, a z tym ostatnio było u mnie kiepsko. Książki to wdzięczny i jeden z moich ulubionych tematów więc mam nadzieję, że dałam radę. No i że kogoś zaciekawiłam, któraś z pozycji :)


Ostatni dzień przeznaczam na dwie książki tego samego autora. Kryminały. Ja lubię, a Wy?
Pierwsza z nich to "Nie dość martwy". Czyta się ją jednym tchem mimo objętości. Ma 589 stron!! Peter James przenosi nas do oddalonego o 90 km od Londynu miasteczka Brighton, gdzie detektyw Roy Grace usiłuje rozwikłać sprawę morderstwa dobrze sytuowanej mężatki. Głównym podejrzanym jest jej mąż - Brian Bishop. Wszystkie zebrane fakty świadczą przeciwko niemu. Problem pojawia się gdy okazuje się, że w chwili morderstwa mąż denatki był widziany w Londynie. Sprawa staje się bardzo tajemnicza. By ją rozwikłać Roy Grace musi zagłębić się w przeszłość podejrzanego.
Powieść łączy ze sobą wątki śledztwa oraz prywatnych perypetii detektywa, które wciągają nie mniej jak sam wątek główny. Detektyw 9 lat wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach stracił ukochaną żonę. Podczas śledztwa poznaje ponętną Cleo, która sprawia, że rozbudzają się w nim na nowo uczucia a namiętność targa nim na przemian z oschłością. 

Tytuł : Nie dość martwy
Autor : Peter James
Cena : ok. 30 zł


Druga książka to "Zabójczy żart" znana tez pod tytułem "Pogrzebany".
Tym razem detektyw Roy Grace musi rozwikłać zagadkę zaginięcia młodego mężczyzny, który przed własnym ślubem zaginął podczas wieczoru kawalerskiego. Pomocni mogliby być jego kumple, niestety giną w wypadku samochodowym wracając z imprezy. Do ślubu pozostały tylko trzy dni, przyszła panna młoda szaleje z rozpaczy.Nikt nie ma pojęcia gdzie znajduje się pan młody.

Tytuł : Zabójczy żart/Pogrzebany
Autor : Peter James
Cena : ok. 25 zł

----------------------------------------------------
wpis powstał w ramach Tygodnia z książką
http://www.kreatywnymokiem.pl/2014/12/tydzien-z-ksiazka-wyzwanie-blogowe.html
3 komentarze:

  1. Dawno już nie czytałam krymminałów, ale kiedyś bardzo je lubiłam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię kryminały więc chętnie sięgnę po nowego autora

    OdpowiedzUsuń
  3. W pierwszym przypadku autor powielił schemat- ginie żona, kogo obwinimy o jej śmierć? Oczywiście- męża ;) Ale i tak jestem ciekawa w jaki sposób James prowadzi narrację i czym wyróżniają się jego książki na tle współcześnie napisanych kryminałów.

    OdpowiedzUsuń